منوی دسته بندی

سبد خرید شما خالی است.

برنامه آزمون 50 درصد اول

با عرض خسته نباشید به همه داوطلبین عزیز امیدوار هستیم که تا این مرحله آزمون های خوبی را پشت سر گذاشته باشید. آزمون بعدی  مروری بر دو آزمون گذشته است و مطالب جدیدی را در بر نمی گیرد ولی تفاوت آن این است که زمان آمادگی از سه هفته به دو  هفته کاهش پیدا کرده است.(بودجه بندی آزمون ها)

-داوطلبانی که برای پوشش دادن حجم مطالب باقی مانده از دو آزمون گذشته براساس معیار خود حداقل به 10 روز یا بیشتر نیاز دارند ، در حد امکان د این 10 روز ابتدایی مطالب جدید را بخوانند و 2-3 روز آخر را برای مرور های کلی و تست زنی و همچنین آزمون گرفتن بگذارند.

– داوطلبانی که کلیه مطالب دو آزمون گذشته را مطالعه کرده اند و یا قسمت کوچکی از آن ها باقی مانده است. ابتدا مطالب باقی مانده از دو آزمون گذشته را در چند روز ابتدایی تمام کرده سپس تمامی زمان خود را برای دوره و تست زنی براساس بودجه بندی آزمون برنامه ریزی کنند. به این دسته از عزیزان توصیه می کنیم به دلیل کمتر بودن زمان در نظر گرفته شده برای این آزمون از مطالعه مطالب جدید پرهیز کنند و نگران آزمون های بعدی نباشند زیرا برای هر کدام از آن ها زمان کافی در آینده در نظر گرفته شده است.

هدف از این آزمون مرور و دوره است پس تا جایی که امکان دارد باید تسلط تان را بر مطالب گذشته افزایش دهید و اگر به هر دلیلی باز مطالب باقی ماندند نگران نباشید و آن را در آزمون های جلوتر جبران خواهید کرد. تسلط کامل بر روی %60 مطالب و زدن %40 درصد از تست ها ،  بسیار بهتر از آن است که %100 مطالب را مطالعه کنید ولی در روز آزمون نتوانید به بیش از %20 تست ها پاسخ دهید.

نکته بسیار مهمی که باید آن را در نظر گرفت آن است که رمز موفقیت در کنکور دوره کردن است. پس از مطالعه یک مبحث جدید که ساعت ها ممکن است از شما زمان بگیرد با دوره کردن مداوم آن مبحث در بازه زمانی های مشخص و در زمان بسیار کوتاه می توانید تسلط خود را بر مطالب همواره حفظ کنید. ولی در صورتی که این دوره ها در برنامه ریزی شما وجود نداشته باشد ، شما پس از خواندن مطالب برای اولین بار آن را فراموش میکنید و برای به خاطر آوردن مطالب باید زمان بسیار زیادی را خرج کنید تا کلیه مطالب در ذهنتان بازیابی شود در کنار آن از بازده ای کمتری نیز برخوردار است.

در این بازه های زمانی که بیشت زمان شما برای دوره کردن می گذرد سعی کنید عمدتا از خلاصه نویسی هایی که در گذشته تهیه کردید و جزوه ها که مطالب مهم را در آن به طور واضح مشخص کرده اید استفاده کنید و از مطالعه از منابع حجیم مانند کتاب ها پرهیز کنید (مگر آن که در کتاب نیز مطالب مهم را به روش خود مشخص کرده باشید). به طور خلاصه می توان گفت که دوره های شما هر چه در زمان کمتر اما در دفعات بیشتری باشد نتیجه بهتری خواهد داشت.  پس در برنامه ریزی های خود زمان بیش از حدی را بر روی دوره کردن نگزارید و آن را به دفعات بعدی موکول کنید.

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این است که در دوره های خود زمان کمتری برای خواندن مطالب گذاشته و بیشتر دست به قلم شوید تمرین کنید و تست بزنید. برای مثال شما هر چقدر با هدف فراگیری مهارت رانندگی ویدیو های آموزشی ببینید و یا کتاب بخوانید تا زمانی که پشت فرمان نشینید و بارها و بارها اشتباه نکنید هیپ گاه رانندگی را فرا نخواهید گرفت. پس هیچ گاه از تمرین کردن غافل نشوید زیرا که حتی می توان گفت از خود مطالعه نیز با اهمیت تر است.

نکته آخر درباره خود آزمون دادن و نتیجه آن است. به هیچ عنوان اجازه ندهید افکار منفی مثل اشتباه های زیاد در حل سوالات یا رتبه غیر قابل قبول برای شما ، شما را از آزمون دادن منصرف کند. هدف از آزمون  دقیقا اشتباه کردن است و ما سر جلسه آزمون می رویم که اشتباه کنیم ، هیچ اهمیتی هم ندارد که اشتباه ما در چه حد دور از ذهن و ناشیانه و یا به هر دلیل به خاطر بی دقتی بوده است تنها چیزی که اهمیت دارد این است که اینقدر باید اشتباه کنیم که دیگر در روز کنکور اشتباه نکنیم.

 

 

با آرزوی موفقیت

 

modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *